kutu_grubu_kiz_tarafi_03

kutu_grubu_kiz_tarafi_07

Firmamızın üretim alanı gelin ve damadın sözlenmesi, nişanlanması ve evlilik öncesi aşamalarında ihtiyaç duyulan ürünler ve eksesuar tasarlamak, dikmek ve üretmektir.

kutu_grubu_kiz_tarafi_09

Kutsal aile birliğinin başlangıcı kabul edilen söz ve nişan törenlerinde firmamızın ürettiği söz ve nişan tepsileri, yastıkları töreni görsel olarak şıklaştırmaktadır. Nişan yüzüklerinin üzerine konulduğu tepsiler veya nişan yastıkları özel kumaşlar, aksesuarlar elişçiliği ile günün önemine uygun şekle dönüştürülür.

kutu_grubu_kiz_tarafi_11

Kız tarafı erkek tarafının ziyaretinden sonra iadeiziyarete gider. Erkek için alınan pijama takımı rodeşambr, iç çamaşırı, gömlek, kravat, çorap, terlik, kemer, traş seti, parfüm gibi nişan hediyelerini tanzim eder ve götürür. İki aile arasındaki bu özel günde kahveler ikram edilir, sıcak bir ortam oluşur.


 

“Söz ve Nişan Gününde kız tarafı erkek tarafına giderken daha modern kutuları tercih edebilir”

kutu_grubu_kiz_tarafi_17_03

kutu_grubu_kiz_tarafi_29

 Seçkin tasarımlar ve itinalı el işçiliğiyle yapılan söz ve nişan yastıklarımızın yüzük konulan bölümü; kalp, oval, dikdörtgen ve yuvarlak şekiller incilerle belirginleştirilmektedir. tepsi yastıklarımızın üzerinde bulunan aksesuarlara uygun yaptığımız süslü makaslar hediye olarak müşterilerimize takdim edilmektedir.

kutu_grubu_kiz_tarafi_21

Nişan töreni esnasında geleneğimiz gereği takı merasimi yapılır. Törene katılan konuklar nişanlı çifte: bilezik, yüzük, kolye, küpe, saat, bileklik gibi hediyelerin yanı sıra para da takarlar. İğnedanlık gelin ve damadın yan tarafında duran genç bir kızın elinde bulunur. Arzu edenlere takı takmaları için iğnedanlığın üzerinde bulunan toplu iğneler verilir.

 

NİŞAN TÖRENİ

 

Nişan töreni türk toplumunda kızın ailesi tarafından düzenlenir ve finanse edilir. Kız tarafına erkek tarafından getirilen hediyelerer karşılık, kız tarafı da öncelikle erkeğin nişanda giyeceği takım elbise, gömlek, kravat, çorap ve ayakkabısını alır.

 

Kız ve erkek birbirlerinin nişan yüzüklerini alırlar. Kız tarafı erkeğe pijama takımı, robdeşambr, el yüz havlusui bornoz takımı, seccade, kemer ve cüzdan alır. Bu hediyeleri özel dekoratif kutularla, sepetlerle veya bohçalarla erkek tarafına götürür.

 

Kızın erkeğe aldığı traş takımı, losyon, kolonya, parfüm gibi hediyeler için de daha küçük ayrı bir bakım kutusunda götürülebilir eğer bakım ürünlerini kız tarafı daha özelleştirmek isterse.

 

bunlar yaında kız tarafı erkeğin annesine elbiselik kumaş, havlu, bulüz, eşarp, namaz tülbenti, seccade, terlik, bazı yörelerde oturma ve sırt dayama minderleri, el yapımı dantelli pike takımı, el yapımı dantelli pike takımı, el yapımı dantelli nevresim takımı gibi hediyeler alır.Erkeğin annesine alınan hediyeler bir bohça veya şaseye konulur.

 

Kız tarafı erkeğin babasına gömleki pantolonluk kumaş, terlik, havlu, seccade, çorap gibi hediyeler alır. Ayrı bir veya anneye için alınan hediyelerin konulduğu kutu veya bohça içine hediyeler konulur. Erkeğin varsa kız ve erkek kardeşlerine de hediyeler alınır. Hatta bazen anneannelere, babaannelere, dedelere, halalara, dayı ve amcalara da hediye alınır. Bu hediyeler de özel bohça veya şaselere konur.

 

Tüm hediyeler kız tarafından özel belirlenmiş olan zamanda bir tören havasında ailece sunulur.
© Copyright - Fiskos Çeyiz Seçkin Dikiþ