Delik İşi ve Dantelli Keten Runner Salon Takımı

Masa Runner

Konsol Runner

Sehpa Runner

Yuvarlak çarkıfelek modelli el yapım dantel ile salon örtüsü yapımında keten kumaş üzerine montaj çalışmaları yapılmıştır.

El işi dantelin motiflerini oluşturan çark şekli baz alınıp desen çalışması yapılmıştır. Yapılan tasarım keten kumaş renginde iplikle makinada el işçiliğiyle kasnak sallama tekniği ile delik işi ve sarma işlemleri ile süslenmiştir.

Salon Masa Örtüsünden Kesit

Kumaşın çizimlere göre önce desenin kenarlarından makina ile dikilip şeklin belirginleştirilmesi sağlanır. Sarma aralarında kalan kumaşlar makasla kesilip çıkarılır.

Kumaş kenarlarının atmaması için iplikten kordon ile sıkıca sarılır. Desen hem daha belirginleşir hem de sağlam bir doku oluşturulur.

Konsol Salon Örtüsü Detay

Ketenler farklı kalitelerde üretilmektedir. Dokuması, kullanılan pamuğun kalitesi bakımından farklılık gösterir. Buradaki runner örnekleri müşterimizin talebi doğrultusunda kalın iplikle dokumalı keten seçilerek üretilmiştir. Lakin genelde delik işleri yapılacaksa, ince iplikle dokunmuş ketenleri daha ince ve zarif görünümü nedeniyle önermekteyiz.

Salon Sehpa Örtüsü

İnce dokunmuş ketenler delik işlerinde daha estetik bir görünüm sağlamaktadır çünkü sarma her seferinde dokuma yapılan kumaşların yatay ve dikey yönlerinde ne kadar dikkat edilirse edilsin, gözle çok fark edilemeyen küçük oynamalar yapmasına neden olabilir.

İnce dokunmuş kumaşlarda bu oynamalar çok daha az görülmektedir.

Runner Kenar Detay

Düz veya motif şeklindeki dantellerle kumaş runner yaptığımızda motiflerin bazı bölümlerinden esinlenip runnerların köşelerine desen bütünlüğünü sağlamak amacıyla yeni motifler çizeriz.

Motifler genellikle kumaşın tonu ile aynı renk ipliklerle işlenir. Özel nakış iplikleri ile sarma ve kordon sarma teknikleriyle delik işi yapılır.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Farklı el işlerini incelemek için bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz. Blog içinde müşterilerimize yaptığımız ve resimlerini çektiğimiz farklı runner örnekleri mevcuttur.