Pul ve Boncuk İşlemeli El İşi Dantel

El Yapımı dantellere pul, inci ve boncuk işleyip, elişilerinin daha zengin bir görünüm kazanmasını amaçlıyoruz. Aşağıdaki el işinde dantelin orta kısmında baklava modeli şekle pul ve boncuk işleme ile belirginlik kazandırmaya çalıştık.

Pul ve Boncuk İşlemeli El İşi Dantel
El İşi Dantel Detay
Pul ve Boncuk İşleme El İşi Dantel Detay

Pul ve Kırık Boncuk İşlemeli Ara Dantel

Ara veya uç danteli olarak kullanılmak amacıyla örülmüş dilimli dantelin orta kısmında bulunan yoğun iplik sarmalarıyla kabartılmış minik çiçek desenleri, kırık boncuklarla daha da dikkat çekici hale getirilmiştir. Dilimlerin üst uç bölümünde bulunan baklava desenin çevreleri pul ve boncuk ile işlenmiştir.

Pul ve Kırık Boncuk İşlemeli Ara Dantel
Ara Dantel Detay
Pul ve Kırık Boncuk İşlemeli Ara Dantel Detay

Pul ve Boncuk İşlemeli Kenar Dantel

Pamuk ipliğiyle elde örülen baklava dilimli, minik desenli dantelin desenlerini ön plana çıkarmak amacıyla minik yelpazelere pul ve boncuk ile oldukça sık işleme yapılmıştır. İşlemenin kendisinde de motif kullanılmamasının sebebi zaten yoğun olan motifi yeni bir şekil ile daha da yormamak adınadır.

Pul ve Boncuk İşlemeli Kenar Dantel
Kenar Dantel Detay
Pul ve Boncuk İşlemeli Kenar Dantel Detay
Çiçek Desenli Uç Dantelin Boncuk İşlemesi

Küçük çiçek, dal ve yapraklarıyla şekillendirilmiş olan elişi dantelin kumaşa montajından sonra çiçeklerin kenarları, dal ve yaprakları pul ve boncuk işlemeyle betimlenmeye çalışılmıştır. Diğer blögelere işleme yapılmamasının nedeni dantel üzerinde belli bir motifi betimleyip o motifin öne çıkmasını sağlamaktır.

Çiçek Desenli Uç Dantel Boncuk İşleme
Çiçek Desenli Uç Dantel Detay
Çiçek Desenli Uç Dantel Boncuk İşleme Detay

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.