Pul ve Kırık Boncuk İşlemeli El İşi Kenar Dantel

Şerit olarak örülen küçük ara dantelin kenarlarına ayrı ayrı örülmüş papatyalar uç danteli olarak monte edilmiştir. Papatyaların orta bölümünde ve taç yapraklarında pullar ve kırık boncuklarla işleme yapılmıştır. Tasarımda papatyanın sadece orta bölümü betimlenmiştir.

Pul ve Boncuk İşlemeli Uç Dantel

Resimde gördüğünüz, küçük çiçek piramitlerinden oluşan bir uç dantelidir. Dantelin zarif çiçeklerinin orta bölümünde pul ve inci işlemesi, kenarlarında ise sadece tek tek inciler kullanılmıştır. Piramit formunun bozulmaması için işlemede genel motife sadık kalınmıştır.

Pul ve Boncuk İşlemeli Kenar Dantel

Dekoratif yastık için örülmüş elişi dantel küçük taçlardan oluşmuştur.

Taç örgünün yoğun işlenen bölümüne pullar ve inciler sık bir şekilde dikilerek sabitlenmiştir. Her taça işlenen pul ve inciler görkemli bir ahenk sergilemektedir. Betimleme özellikle motifin devamlılığına ve yarım ay şekline sadık kalınarak tasarlanmıştır.

Boncuk ve Pul İşlemeli Ara Dantel

Dantel yoğun bir emekle minik mineler şeklinde tek tek örülmüş ve birbirleriyle örgü esnasında bağlanmıştır. Ara veya uç danteli olarak kullanılmaktadır.

Minelerin orta bölümlerine ve tüm kenarlarına pul ve inciler işlenip, pırıl pırıl parlayan bant şekline geitirlmiştir.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.