Pul ve Boncuk İşlemeli El İşi Dantel

Daha çok İzmir ve çevresindeki el işi dantel motiflerinde kullanılan melek simgelerinden birini görmektesiniz. Dantelde çiçek toplayan bir melek tasvir edilmektedir. Dantel yatak örtüsünde kullanılmak amacıyla örülmüştür.

Dantelde meleğin kanatları ve başının üzerinde pul ve inciler kullanılmıştır. Çevresinde bulunan çiçeklerde de pul ve inci nursal ışığın betimlemesi amacıyla işlenmiştir.

Pul ve Kırık Boncuk İşlemeli Ara Dantel

Dantel, ara danteli kullanmak amacıyla örülmüştür. Genellikle yorgan takımı, nevresim takımı, masa örtüsü ve pike takımlarında kullanılır. Sık kafesler arasında yoğum işlemelerle çiçekler, yaprak ve dallar oluşturulmuştur. Aralık olarak verev ajurlar yapılmıştır.

Çiçeklerin orta bölümlerinde, dallarda ve yapraklarda pul ve inciler işlenmiş olup dantele ayrı bir güzellik katmıştır.

Pul ve Boncuk İşlemeli Fransız Danteli

Motif şeklinde tek parça fransız danteli görülmektedir. Fransız danteli floş iplik sarılı kordonla şekillendirilmiştir. Yatak örtüsü, pike takımı, nevresim takımı, masa örtüsü, runner, takı kesesi ve kutu gibi ürünlerde sıkça kullandığımız hazır danteldir.

İnce tül kumaş üzerine işlenmiştir. dantelde bulunan çiçek motiflerinin üzerinde yoğun bir şekilde cam inci ve kırık boncuk kullanılmıştır.

Çiçek Desenli Fransız Dantelin Boncuk İşlemesi

Organze kumaş üzerine floş iplik sarılı kordonla ana şekil verilmiş fransız dantelinde floş iplerle ara süsleme çalışmaları yapılmıştır.

Yıkama ve ütülemesi kolay olduğundan hanımların örtülerde sıkça tercih ettikleri hazır dantel türüdür.

Her türlü örtü yapımında rahatça kullanılabilir. Fransız dantelinin çiçek ve iri yapraklarında pul, inci ve kırık boncuk işlemeleri yapıldı ve dantel daha albenili bir görünüm kazandı.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.