Kanaviçeli Otantik Yatak Örtüsü

Müşterimiz, eskiden işlenmiş çiçek ve geometrik desenli kanaviçelerini yapacağımız yatak örtüsünde değerlendirmemizi istemişti. Yatak örtüsü, krem ince tüylü nubuk kumaştan üretilmiştir.

Öncelikle yıkanan ve kolalanan kanaviçeler ütü ile sertleştirilmiştir. Kanaviçeler üzerine işlendiği eski pamuklu kumaşından 2-2.5 mm kalacak şekilde desnelerinin kenarlarından tek tek kesilmiştir.

Yatağın ölçüsü ve kanaviçelerin sayısı göz önüne alınıp, tanzim için mizampaj çalışmaları yapılmıştır. Tasarımda yatağın üstünde kalacak bölüm ve yanlarda sarkan bölümde ölçüler titizlikle değerlendirilmiştir. Toplu iğnelerle kumaşa tuturulan kanaviçeler dikiş makinası ile kumaşa sıkı bir şekilde monte edilmişir.

Yatak Örtüsü Köşe Kısmı

Yatak Köşeleri

Çiçek desenli kanaviçeler öncelikle saten kumaşa monte edilmiştir. Daha sonra bu parçalar yatak örtüsüne monte edilmiştir. Kanaviçelerin 3 boyutlu görünmesi amacıyla bu tür bir çalışma tercih edilmiştir. Kanaviçe motifleri sadece yatağın üst kısmında değil, sarkan yan eteklerinde de kullanılmıştır.

Desenlerin kenarlarına lase işlemesiyle kontürler yapılmıştır. Böylelikle hem desen belirginleştirilmiş hem de kumaş altında bulunan elyafla bütünleştirilmiş olur. Yatağın etek uçlarında 12 cm aralık bırakılıp desenli lase çalışmalarıyla kontürler atılmıştır. Çiçek motifleri 4’lü ve 2’li gruplar ile baklava formunda tanzim eidlmiştir.

Yatak Örtüsü Yastığı

50×70 ebatındaki yastıklara 6 cm genişliğinde kulakçıklar yapılmıştır. Kulakçıklarla yastığın birleşim bölümü laselerle işlenip şekillendirilmiştir. Yastığın ortasında tekli ve ikili çiçek motifleri geometrik desenli kanaviçelerden baklava şeklinde büyük bir motif tasarlanmıştir.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.