Menekşe ve Gül Motifli Kanaviçe İşlemeli Pike

Türk el sanatları arasında çok önemli yer tutar kanaviçe. Kanaviçe işleme yapılacak kumaş üzerine sonradan sökülmek üzere seyrek olarak pamuk veya keten ipliğinden dokunmuş kolalı bez dikilerek tek iğne ya da çift iğne tekniği kullanılarak çeşitli ipliklerle yapılan bezemedir.

Kırmızı gül lila, turuncu renkli menekşe ve lila renkli zambak işlemeli kanaviçeler pike yaptırmak üzere bize getirilmiştir.

Yıkayıp kolaladığımız kanaviçeleri eski patiska kumaşlarından çıkardık.

Temizlenmiş kanaviçelerin resimlerini çekip montaj öncesi mizanpajı yaptık elimizdeki mevcut miktardaki kanaviçelerin doğru montajı için bu dijital montaj işlemi hatayı azaltmaktadır. Böylelikle pike ölçülerine denk gelecek gerçek bir tasarım ortaya çıkarırız.

“Geleneksel kültürümüzde ayrı bir yeri olan ve güncelliğini hala sürdüren kanaviçe, işleme çeşitlerinin en çok tercih edileni olma özelliğinin yanı sıra işlenmesi kolay, kullanımı ve dayanıklılığı açısından her zaman gündemde kalmayı başarmıştır.”

Pike Kapak Kenarı Nervür Detayı

Tasarımımızı pikenin kapağına uygulayıp kanaviçeleri monte ettik.

Kapağın pikenin üst bölümüne gelen kısmında yoğun nervürlerle kalın bir bant oluşturduk.

Pikenin üç kenar bantlarına da nervürler yapıp tasarıımızı tamamladık.

Otantik dokulu %100 pamuklu pikeye montaj yaptığımız kanaviçeler ile pike, yatak örtüsü şeklinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecek ve yıkanabilecek şekilde üretilmiştir.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Bu ürünün hangi tasarım aşamalarıyla nasıl yapıldığını merak ediyorsanız eğer dijital montaj bölümünü inceleyebilirsiniz. Vermek istediğiniz kupon çalışmalar için elinizdeki el işlerinin nasıl kullanıldığını anlamak adına size bir rehber olacaktır.