Mor ve Lila Kanaviçeli Yatak Örtüsü

Yatak örtüsü üretimlerimizi genellikle müşterilerimizin sandıklarında bulunan eski el işlemelerinin yeni örtülerde kullanılması amacıyla kupon olarak üretiyoruz. El işleri bulunmayan müşterilerilerimize ise hazır dantel, fransız danteli, nervül çalışmaları gibi farklı tarzda yatak örtüleri de tasarlıyoruz.

Müşterimizin mor ve lila renkli farklı çiçek motiflerinden oluşan kanaviçelerinden yatak örtüsü yapılmasını istemişti. Kendisine krem renkli osmanlı ipeğine yatak örtüsü tasarımı yaptık.

Yatak Örtüsü Ayak Ucu

Kanaviçe Montajlı Yatak Örtüsü Kenarı

Yatak örtüleri genellikle dekoratif olarak kullanılmak amacıyla tercih edilmektedir. O nedenle; yatak odasının mobilyasına, perde, halı ve duvar renklerine uygun ton ve ölçüde yapılmasını isteyen müşteriler kupon tasarım için bizi tercih etmektedirler.

Yatak örtüsünün köşelerinde mor ve lila çiçekli, açık ve koyu yeşil yapraklı menekşeler süslemede kullanılmıştır. Mor menekşeler birbirlerine bakacak şekilde simetrik olarak monte edilmiştir.

Yatak örtüsünün tüm kenarlarında simli dore iplikle dekoratif şekilli suzene çalışmaları yapılmıştır.  Yatak örtüsünün kenarlarına ve köşelerine monte edilen mor menekşelerin, yatak örtüsü konseptine uygun olarak tasarlanan dekoratif şekiller daha sıkı bir şekilde suzene tekniğiyle işlenip tüm örtüde görsel bütünlük sağlanmıştır.

Yuvarlak Köşe

Suzene işleme makinada zincir işi tekniğiyle yapılmakta ve bir el ile makinanın kolu çevrilip diğer tek el ile kumaşın şekilli işlenmesi sağlanır. Yoğun emek gerektiren bir nakış türüdür.

Suzene kumaş üzerine renkli iplikler veya floş ve sim iplik kullanılarak elde veya makinayla yapılan işleme türüdür. İşleme şekli nedeniyle kullanıldığı kumaşa daha şık bir görünüm kazandırır.

Mor ve Lila Kanaviçeli Yatak Örtüsü Üstten Görünüm

Renkleri ve tonları aynı fakat çiçekleri farklı kanaviçeler ile, kupon çalışmamız sonucu kişiye özel bir yatak örtüsü tasarımı oluşturulmuştur.

Kanaviçelerin birbiriyle bütünleşmesini sağlamak amacıyla dekoratif şekiller simli iplikle, suzene çalışması yapılarak özgün bir tasarıma dönüşmüştür.

Mor ve Lila Kanaviçeli Yatak Örtüsü Yastığı

Yatak örtüsü takıma uygun yapılan yastıklarda, farklı çiçeklerden oluşan kanaviçeler ile modern bir çift yastık yapılmıştır. Kulakçıklarında ve orta bölümünde dore simli iplikle suzene çalışmaları yapılmıştır.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.