Simsırma Runner

90 yıllık simsırma elişlemesinin otantik dokulu keten kumaşa montaj yapılmış şekli görülmektedir. Simsırma işleme tarzıyla sarma yapılan desenleri eski kumaşından itinayla çıkardık. Desenleri yeni tasarımına göre elişçiliğiyle makinada montaj yaptık.

Keten kumaşın kenarlarından en ipliklerini tek tek çıkarıp saçak oluşturduk. Boy ipliklerini eşit aralıklarla makrome tekniğiyle örüp daha kullanılşlı hale getirdik.

Desende görülen dallar ile yaprakların damar kısımları ve bazı minik yapraklar sim ile işlenmiştir. Büyük yaprakların kenarlarında sim ile kontür çalışması mevcuttur.

Simsırma işli dallar ile lila ve uçuk pembe çini iğne işlemeli yapraklar yeni kumaşa monte edilmiş gibi değil işlenmiş gibi görülmektedir.

Keten kumaşın en ipliklerini çemek suretiyle yapılan püsküller elde makrome tarzda örülüp daha kullanışlı ve seçkin bir örtü yapımıştır.

Yoğun işleme bölümünden bir desen. Detay görünüm.

Keten kumaşın en iplikleri çekip elde çapraz bağlanarak gruplar halinde saçak şekline dönüştürülmüştür.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.