Su Büzgülü Sarı Yatak Örtüsü

40 yıl önce müşterimizin sarı organze kumaş üzerine yapmış olduğu su büzgüsü çalışması, yatağın üst kısmını tamamen kapatacak ölçüde yapılmıştı. Krem saten kumaş ile sarı organze kumaşı bir arada kullanarak bir yatak örtüsü yapmayı planladık.

Sarı renkli büzgülü kumaşın aynı modelinden el işlemesiyle krem saten kumaştan bantlar oluşturduk. Yatağın üst kenarına ve yan eteklerinin uç kısımlarına kalın bordürler yaptık. El işlemesiyle oluşturduğumuz bordürleri fitillerle daha da belirginleştirdik.

Yatak Örtüsü Ayak Ucu

El Yapımı Su Büzgüsü

Sarı su büzgülü kumaşın yan eteklerle birleşim kısmına aynı el işlemesiyle yaptığımız krem saten büzgülü bantlar fitillerle birbirine dikilerek daha muntazan bir görünüm sağlanmıştır. Sarı renkli organze kumaşın sert tonu krem renk ile daha yumuşatılıp, her renk mobilya ile rahatlıkla kullanılabilir hale getirilmiştir.

Büzgü; dikişte ipliğin çekilmesiyle oluşan ve kumaşın bolluğunu azaltan sık ve küçük kıvrımdır. Baklava büzgü, dalga büzgü, hasır büzgü, köpük büzgü, nervüllü büzgü, paket büzgü, sepet büzgü, su yolu büzgü, yaprak büzgü, yıldız büzgü, yuvarlak büzgü gibi çeşitleri mevcuttur.

Yuvarlak Köşe

Yatak örtüsünün kenarları yuvarlak bir şekilde tasarlanmıştır. Örtüye daha yumuşak bir görünüm verdiği ve kullanışlı olduğu için tercih edilmiştir. Yatak köşelerinde dekoratif amaçla kullanılan püsküllerin dore renkli topçukları, örtü ile uyum içinde bir görünüm sağlamıştır. İncilerle süslenen sap ile kumaşa dikilmiştir.

Sarı renkli organze kumaşın ortalarına incilerle süslemeler yapılmıştır.

Krem ve Sarı Renkli Su Büzgüsü Detay

Su Büzgülü Yatak Örtüsü Yastığı

Yastığın orta bölümünde su büzgülü sarı organze kumaş, yanlarında ise bizim yaptığımız krem su büzgülü tasarım kullanıldı. Yastığın kulakçıklarında düz krem renkli kumaş kullanıldı. Sarı su büzgülü kumaşın, büzügü orta bölümlerine inciler dikildi ve dore topçuklu krem püskül incilerden oluşturulan sap ile orta bölümünde dekoratif olarak kullanıldı.

Yastıkta tüm kumaşların birbirleriyle birleşim bölümleri fitiller ile birleştirilip şekilleri daha da belirginleştirilmiştir.

Su Büzgülü Kuranlık

Sarı büzgülü kumaştan kuranlığın ön kapak bölümünü, krem düz kumaştan ise arka ve cep kısmını tasarladık. Kapak kısmının kenarlarına krem fitil dikip daha düzgün ve belirgin bir şekil almasını sağladık. İncileri dizili olarak kuranlığın tutulacağı sap kısmında kullandık. Sarı su büzgülerinin orta kısımlarına inci işlemeleri yaptık.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.